ВИДЕО – Јованоски : Општината ги толерира угостителите кои користат повеќе јавна површина од платената

Досега сме немале никакви проблеми со угостителите, секогаш имаме добра соработка со нив.  Секогаш сме им излегувале во пресрет, особено

Дознај повеќе

OJO реагира за притисок од Пендаровски – претседателот тврди дека не се меша во работата на Обвинителство

Преку писмено соопштение реагираше Обвинителството на вчерашното обраќање на претседателот Стево Пендаровски, дека не е време за напади на институциите и

Дознај повеќе

ВИДЕО – Нови истражувања кај Врбјанска Чука – најголемата откриена градба од неолитот во Македонија

Веќе 4-та година по ред продолжуваат интензивните ископувања на локалитетот Врбјанска Чука кај Прилеп каде е откриена најголемата градба од

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien