ВИДЕО – За прв во Македонија се воведува софтверот „Интегрирана ветеринарна програма“

За прв во Македонија ќе се започне со имплементација на софтвер насловен како „Интегрирана ветеринарна програма“ со кој што конечно

Read more

“Central Park Tower” во Њујорк официјално прогласена за највисока станбена зграда на светот

Облакодерот “Central Park Tower” во Њујорк оваа недела официјално станала највисока станбена зграда на светот, откако достигна конечна висина од 470

Read more

Десет поранешни пациенти на штипска ортопедија заразени со хепатитис Ц

Десет  поранешни пациенти, кои биле хоспитализирани на Ортопедското одделение на Клиничката болница – Штип, се заразиле со вирусот хепатитис Ц.   Заразените

Read more

Кривична за лихвар од Прилеп: За заем од 70.000 денари зел камата и комбе

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против С.Т.(48) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено

Read more