ВИДЕО – Спектакуларен „Off Road 4×4 Show“ со хуманитарен карактер за малиот Дејан

Офф-Роад Прилеп со поддршка на Општина Прилеп на 13 октомври со почеток во 10 часот на полигонот за екстремнии спортови

Дознај повеќе

ВИДЕО – Последниот жив паметник за исчезнатото село Мелница – манастирот Св. Илија

Манастирот посветен на Свети Илија во прилепско Мариово е единствениот жив споменик и потсетник дека некогаш на ова место околу

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien