ФОТО ВЕСТ : Божик во манастирот Свети Никола во село Манастир – Мариово

Како се одбележа Божик во еден од најубавите манастири во прилепско, манастирот Свети Никола село Манастир – Мариово.    

Read more

Се одржа Акатист на Свети Никодим Прилепски и Тисмански пред мироточивата икона во црквата Св. Благовештение во Прилеп

Попладнево се одржа Акатист на Свети Никодим Прилепски и Тисмански пред неговата икона во црквата Свето Благовештение во Прилеп, која

Read more

ВИДЕО – Владика Петар : Љубовта на децата нека ни биде пример како до подобро општество, но без веронаука ќе имаме полно Катици Јаневи и Боки 13

Љубовта, чистината и смирението на децата нека биде нашиот пример во животот како можеме да живееме во подобра општество без

Read more