Екскурзија низ Европа преку фотографии и текст – видео проект на прилепските гимназијалки Вероника Кукеска и Кристина Каламукоска

  Поради ситуацијата со корона вирусот гимназијалците од трета година од прилепската гимназија не беа во можност да ја одржат

Read more

Кире Анѓелевски од Битола боледува од амиотрофична латерална склероза и бара итна помош од 22.0000 евра за операција

  Кире Анѓелевски (45 г)  од Битола, боледува од амиотрофична латерална склероза и  бара помош од добрите и хумани луѓе

Read more

ВИДЕО – 5 години од „Диво насеље“, Димитриевски прашува што точно се случи, семејствата на загинатите ја тужат државата бидејќи полицајците не биле осигурани

Денеска се навршуваат 5 години од трагичниот настан во кумановско „Диво насеље“ кога во престрелка со терористите загинаа 8 припадници

Read more

Мотоциклист од крушевско се здобил со тешки телесни повреди кога со својот мотоцикл се удрил во коњ

    Вчера во 18,10 часот во крушевското село Норово, мотоцикл „зонгшен” без регистарски ознаки управуван од Ј.И. од Норово

Read more