Мицкоски: Во моменти кога власта доживува фијаско во борбата со корона вирусот, таа се занимава дали сум ручал внатре или надвор во ресторан

Во услови кога имаме вистинска катастрофа од ширењето на корона заразата и целосно фијаско на власта која е дезориентирана и

Read more

Мицкоски фатен во затворен дел од кафеана, интервенирала и ЕБР да не се избришат снимките, инспекцијата не можела да влезе во објектот 2 часа?

Лидер на политичка партија вечерва бил затекнат во затворен дел од угостителски објект на улица „Боемска” во Скопје, а на

Read more

Мухамед Зекири, неговата сопруга и ќерка се хоспитализирани на Инфективната клиника

Министерот Венко Филипче во одговор на новинарско прашање потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и тримесечната ќерка

Read more

Владата ја прифати препораката за воведување полициски час и забрани посета на гробиштата на целата територија на државата

Владата ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести за повторно воведување полициски час за време на претстојниот продолжен викенд

Read more

ВИДЕО – Јованоски: Се градат 2,2 км. од примарната канализација во Големо Коњари, а на есен ќе се изгради и секундарната мрежа и во Г. Коњари и во М. Коњари

Пред неколку години во населеното место Големо Коњари, преку Министерството за транспорт и врски се изгради примарната канализациона мрежа во

Read more