ВИДЕО – Карчески: Планираме да го издадеме нашиот втор албум до крајот на годинава, периодот на корона криза ќе го искористиме за создавање на нова музика

Гостин во ова интервју на Инфо Компас е басистот и фронтменот на прилепската рок група The Hounds, Златко Карчески. Мислам

Read more

ВИДЕО – Попоски: Граѓаните да не го следат лошиот пример на Мицкоски, да ги почитуваат мерките за заштита од Ковид-19

  Христијан Мицкоски, нема ниту жал, ниту грижа за заразените од коронавирусот и секојдневните натчовечки напори на здравствените работници да

Read more

ВИДЕО – Се асфалтираше патот од с. Волково до манастирот Св. Никола кај с. Прилепец, се рехабилитираат и голем број други патишта во регионот

Со средства обезбедени од Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој се асфалтираше патот од селот Волково до

Read more

ВИДЕО – Јованоски : Граѓаните максимално да ги почитуваат мерките, а институциите поодговорно да ги контролираат состојбите

Игнорирањето на коронавирусот и негирањето дека тој постои нема да помогне во надминување на состојбата и намалување на бројот на

Read more

ВИДЕО – Јованоски: Во Десово има 7 заболени од Ковид 19, сите од една фамилија, тие се под полициска контрола и не излегуваат од дома

Во селото Десово, Општина Долнени, има 7 заболени од Ковид 19, сите од еден кластер, тие се иста фамилија и

Read more