ВИДЕО – ГОБ 8 Септември да стане центар за лица на дијализа заболени од Ковид 19 – бара здружението „Поврзани за подобар живот“ од Прилеп

Од здружението на бубрежно болни „Поврзани за подобар живот“ од Прилеп бараат државата под итно во ГОБ 8 Септември во

Read more

Џафери ги распиша изборите на 15 јули – кампањата започнува на 24 јуни

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери синоќа го потпишал решението за распишување на предвремените парламентарни избори кои ќе се одржат

Read more

По фотографијата од Германија, овој пат на ваучерите од „ДомаСиЕДома“ се најде езеро во Франција

    Грешката на Министерството за економија со фотографијата од местото Конигсе, Германија, која беше поставена на платформата „Дома си

Read more

Вистинска голгота на родители од Прилеп со 6 годишно дете со потрес на мозокот, позитивно на Ковид 19

Јавна исповед на таткото Александар Конески од Прилеп за тоа што се преживеале заедно со неговиот 6 годишен син Максим

Read more

Нема да се наплаќа комунална такса за користење на простор пред деловни простории за време на вонредна состојба

    Советот на општина Прилеп денеска ја одржа својата 44 седница, на која се расправаше за прашања од интерес

Read more

ВИДЕО – Талевски: СДСМ е носител на одговорна власт, изборите на 15 јули се за спас на државата

Секогаш кога било најтешко, кога државата се наоѓала во комплицирани моменти, СДСМ покажувал одговорност и преземал храбри и важни чекори

Read more

Два нови случаи на ковид-19 во општина Крушево, во Прилеп нема новозаразени

  Денеска во општина Прилеп нема новозаболени од коронавирус, а од болеста оздравеле двајца пациенти. Од Центарот за јавно здравје

Read more