Античкиот бисер Стибера – претворен во змијарник, запоставен, обраснат со трње

Раководителот на истражувањата на археолошкиот локалитет Стибера, Душко Темелкоски, на својот ФБ профил постираше фотографии од ова место кое наместо

Read more

ВИДЕО – Се рехабилитира патот стопанство-Алданци-Норово, наскоро започнува рехабилитација и на Крушево-Кривогаштани и Крушево-Д. Хисар

За неколку денови треба да заврши рехабилитацијата на патот стопанство-Алданци-Норово. Денеска увид во градежните работи извршија премиерот Оливер Спасовски, министерот

Read more

ВИДЕО – Состаноци на отворено во прилепските паркови – вака за време на Ковид 19 функционира здружението „Преродба“

Последиците од коронавирусот со месеци веќе ги чувствуваат сите. Бројот на заболени и починати деновиве за жал наместо да се

Read more

Царовска : Реализацијата на проекти со кои се поттикнува туризмот и се инвестира во спортски објекти е навистина важно за локалната економија на Крушево

  Заменичката на Претседателот на Владата задолжена за економски прашања и координација со економските ресори, Мила Царовска и директорот на

Read more

ВИДЕО – Јованоски: Угостителите ни случајно да не помислуваат утре да прават забави во 20 часот, Прилеп е еден од ретките градови каде немаме втор бран на Ковид 19

Вчера и денес слушам и читам по социјалните мрежи дека некои од кафулињата во нашиот град имаат повик за утре,

Read more

ВИДЕО – Спасовски: Дневно-фолклористичката изјава на Боки 13 дека парите од „Рекет“ завршиле кај Заев нема никаква врска со вистината

Тоа што се даваат дневно-фолклористички изјави за случајот „Рекет“ во моменти кога сметате дека треба да ги даде бил кој

Read more