Музичарите од денеска може да настапуваат – Комисијата за заразни болести ги одобри концертите

    Комисијата за заразни болести го одобри протоколот за организирање јавни настани, потврди министерот за здравство, Венко Филипче.   Со

Read more

ВИДЕО – Ристески: 640 милиони евра субвенции и голем број проекти за враќање на достоинството на земјоделците

ВМРО-ДПМНЕ како партија која целиот свој легитимитет и сила ја црпи од народот во наредните 4 години целосно ќе се

Read more

Седум вработени во акушерско-гинеколошкото одделение во Прилеп позитивни на ковид-19 – ги заразила болничарка

  Болничарка вработена во акушерско-гинеколошкото одделение во Прилеп инфицирала уште шест свои колеги со коишто работела, други болничарки и медицински

Read more