Лашкоска: Се обврзуваме на изградба и рехабилитација на 1.000км патишта во сите делови на Република Македонија

  Ова се деновите во кои барајќи ја вашата доверба ги промовираме нашите капитални проекти за кои се обврзуваме дека

Read more

ВИДЕО – Заев: Министрите од Владата целосно го почитуваат изборниот законик за да се разграничи власта од партиите, кампањата и изборите

Има јасно разграничување во изборниот законик кога е дозволено, а кога не е дозволено пуштање во употреба, ставање камен темелници

Read more

Дурловски: Да го направиме Крушево центар на алтернативниот и адреналинскиот туризам во регионот

    Крушево е една од клучните алки во македонскиот културен и историски континуитет, напиша во својот фејсбук статус Игор

Read more

Николоски: СДСМ го уценувала изведувачот на патот Прилеп-Градско – сега ја тужи државава за преку 100 милиони евра

  Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа на изборна единица 4, во гостување во емисијата „Само вистина“

Read more