ВИДЕ0 – Започна Уметничкото лето на ЦСЛУ Прилеп под мотото „Physical distance“ или физичка дистанца

Во Прилеп започна Уметничкото лето на Центарот за современа ликовна уметност од овој град, кое заради корона вирусот, годинава се

Read more

Ристески: Денес со гордост стоиме пред ТИРЗ Прилеп, за разлика СДСМ кој за 3 години не отвори ниту едно работно место во Прилеп

Вистинска чест е денеска да се стои овде пред индустриската зона Алинци кај Прилеп и да се побара поддршката од

Read more

ВИДЕО – Мираковска: Градиме нова инфраструктура во ТИРЗ -Прилеп, за нови инвестиции и нови работни места

  Денес сме сведоци на брзо решавање на проблемите на бизнисот во Македонија, на нивните потреби, на рушењето на административните

Read more

Прилепчанец излетал со возилото од патот Прилеп-М. Брод, кај селото Мажучиште

На 02.07.2020 на регионалниот пат Прилеп – Македонски Брод, кај с.Мажучиште, патничко возило „фолксваген венто”, со прилепски регистарски ознаки, управувано

Read more