ВИДЕО – Мицкоски: Луѓето се разочарани од власта и суровата реалност што ни се случува изминативе 3 години

Денес сме овде во Прилеп, разговараме со прилепчани, поврзано со оваа тешка, сурова реалност што ни се случува изминативе 3

Read more

ВИДЕО – Мицкоски: Од аудио бомбата за палење на автомобил може да се потврди кој е организаторот на тоа што му се случи на Мисајловски

Нормално е дека кога човек ќе слушне дека се подготвувало палење на автомобили на членови на неговата партија добива чувство

Read more

ВИДЕО – Мицкоски: Наместо со нашите спотови Рускоска и Кацарска нека се занимаваат со лица кои се дел од највисокото раководство на владата

Наместо да се занимаваат со спотовите на опозицијата кои што имаат за цел сатирично да ја прикажат реалноста во нашата

Read more

ВИДЕО – Мицкоски: Лицемерно е Шекеринска да зборува за лицемерие, доста е од такви истрошени политичари

Лицемерно е кога Шекеринска зборува за лицемерие, бидејќи таа е заменик претседател на лице кое што е два пати аболирано

Read more

ВИДЕО – Мицкоски: Никогаш нема да коалицирам со Зоран Заев, изјавата на Села за албанска Влада е предизборен фолклор

Изјавата на Зијадин Села дека албанските партии ќе направат албанска влада е дел од оној фолклор кој што се случува

Read more

Денеска 5 нови лица заболени од коронавирус во Прилеп, бројот на активни случаи изнесува 53

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 5 случаи на новозаболени од коронавирус.   Бројот

Read more

ОБНОВЕНО – ВИДЕО: Молотов коктел фрлен врз семејната куќа на командирот на прилепската полиција

Молотов коктел утрово околу 3.15 часот е фрлен врз семејната куќа на командирот на прилепската полиција Кирил Спиркоски на улица

Read more