Ристески: Во програмата “Обнова на Македонија” предвидуваме низа мерки и проекти за унапредување на спортот во Прилеп

Вложувањето во спортот е вложување во иднината на нашите млади генерации. ВМРО-ДПМНЕ како партија отсекогаш се залагала и вложувала максимални

Read more

Петкоски: Сугарески се фали дека во Прилеп вложиле над 80 милиони евра во патишта, но никој не гледа каде се тие

Mинатата недела, на планинскиот превој Слива на патниот правец Лагово-Витолиште, министерот Сугарески, заедно со градоначалникот Илија Јованоски, помпезно најавија нов

Read more

Горат околу 100 хектари со сува трева и нискостеблеста шума кај Дабница, пожарот започнал од запалена дива депонија

Околу 100 хектари со сува трева и нискостеблеста шума горат во моментов во атарот на селото Дабница. Пожарот започнал кога

Read more

ВИДЕО – Заев: Нема да дозволиме уцени и закани од никого, можно е сами да обезбедиме мандати за Влада, Ахмети и Мицкоски знаат дека ќе бидат опозиција

Пуста кампања кај луѓето прави се и сешто. Ми се тресат еве и пачавиците и нозете комплетно, секако на шала,

Read more

ВИДЕО – Заев: Продолжува концептот „Парите назад кон граѓаните“, ги зголемивме платите, се воведе Мој ДДВ, домашните платежни картички и ваучерот за туризам

Три години СДСМ е посветена на реализација на концептот „Парите назад кон граѓаните“. Три години обезбедуваме повеќе пари кај секој

Read more

Ристески: Дали директор на ЈП, соработник на градоначалникот, е жирант за кредит за изградба на зградата кај Солидност?

  На заканите од градоначалникот Јованоски дека ќе поднесе тужба за клевета, откако во програма во живо на „Радио Пела“,

Read more