ВИДЕО – Масовната кражба на дрва во Прилеп продолжува, институциите не реагираат

Не престанува масовната кражба на дрва во прилепско, а институциите со години се прават глуви и слепи на овој криминал.

Read more

ВИДЕО – Прилепчанецот Тодороски: Државата ми одзеде нива која од 1934-та се води како приватен имот

Државата му одзеде на прилепчанецот Игор Тодороски околу 3,5 декари земјиште кое уште од 1934 година се води како приватен

Read more

Уставен: Повлечената амнестија на Иванов е законска – продолжуваат судењата за обвинетите од страна на СЈО

  Повлечената аболиција за 56 лица на поранешниот Претседател Ѓорѓе Иванов е законска, одлучи денес Уставниот суд.   Одлуката е

Read more

Изложбата „Од меморијата“ од Беди Ибрахим во петок ќе биде отворена во Ликовната галерија на ЦК „Марко Цепенков“

  На 20 ноември 2020, петок од 12.00 часот во Ликовната галерија на ЦК „Марко Цепенков“ ќе биде отворена изложбата

Read more

Прилепскиот уметник Марјан Стојаноски преку изложбата „Феникс 3“ ќе се претстави пред гевгеличани

    Општо е познато дека Прилеп е расадник на културата и уметноста со децении наназад. Континуираната гордост на Прилеп

Read more

СПМ : Полициските службеници во Кривогаштани смрзнуваат, нема набавено дрва

Синдикатот на Полиција во Македонија – СПМ со реакција до Министерството за внатрешни работи:   „Во Полициско одделение Кривогаштани, ОВР

Read more