Денеска лепчињата за слава во Св. Кирил и Методиј (Параклис) и Св. Петка Точила ќе се пеат само во црква

Браќа и сестри во Христа, наши Прилепчани. Поради корона кризата и запазување на мерките и протоколите, пропишани од здравствените работници,

Read more

Од ковид-19 почина српскиот патријарх Иринеј, хоспитализирани поглаварите на грчката и албанската православна црква

По повеќе од две седмици боледување од ковид-19, утрово во 7.07 часот во воената ковид болница „Карабурма“ во Белград, починал

Read more