77 нови случаи на Ковид 19 во Прилеп, тројца граѓани ја изгубија битката со вирусот

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.553 тестирања, а регистрирани се 1.112 нови случаи на

Read more

ВИДЕО – Алармантно и во Крушево, недостига медицински персонал, тестови нема, голем дел од населението во ризична група

Ако за цело време на пандемијата Крушево важеше за град каде воопшто нема заразени со Ковид 19 или повремено се

Read more

ВИДЕО – Степаноски: Наместо во изолација се шетаат низ градот, Крушево е во голема опасност бидејќи тука живее постаро население

Александар Степаноски вработен како возач во Здравствениот дом во Крушево е еден од 100-те крушевчани кои од почетокот на пандемијата

Read more