Црвенковски: Го замрзнувам членството во СДСМ додека партијата не се огради од ставовите на Заев за Бугарија

    Со јавно обраќање до сопартијците, поранешниот претседател на СДСМ и основач на оваа партија, Бранко Црвенковски упати апел

Read more

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп донираше постелнина, јоргани, перници и вода за прилепската болница

Унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ ОК Прилеп денес реализираше донација во Градска Болница. Донацијата се состоеше од постелнина, јоргани,

Read more

Излезе од печат антологијата „Еуродрам 2020: избор нови македонски драми“

    Деновиве излезе од печат антологијата „Еуродрам 2020: избор нови македонски драми“  во издание на Македонскиот театарски фестивал „Војдан

Read more

ВИДЕО – Јованоски: Ситуацијата е крајно загрижувачка, Ковид 19 застрашувачки се шири, бараме заострување на мерките

Заклучокот којшто произлезе од денешната онлајн седница на Општинскиот кризен штаб, е дека ситуацијата со вирусот Ковид-19 во општина Прилеп

Read more