Жител на Големо Коњари со возилото излетал од регионалниот пат Прилеп-Крушево

На 29.11.2020 во 01.10 часот на регионалниот пат Прилеп-Крушево, Х.К.(22) од с.Големо Коњари, прилепско, управувајќи патничко возило „фолксваген пасат“ со

Read more