Еден тешко повреден во судир на кола и мотор во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 12.07.2021 во 08.20 часот било пријавено дека во Прилеп на ул.„Гоце Делчев“ се случила сообраќајна незгода помеѓу велосипед со мотор, управуван од Љ.Н.(74) од Прилеп и патничко возило „рено лагуна“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од А.Ј.(35) од Кадино село, прилепско.

Во незгодата Љ.Н. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Прилеп. Извршен бил увид од увидна екипа од Полциската станица Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи