ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС спроведе криминални избори

Владата на СДС спроведе криминални избори. Тоа им беше потребно за да СДС и Зоран Заев продолжат да ја раскрчмуваат

Дознај повеќе

41 градоначалник наредната недела ќе ги преземат функциите

Во текот на наредната недела новоизбраните градоначалници во општините треба да ја преземат функцијата. Тоа досега го направи само новиот

Дознај повеќе

Видео-Јованоски: Победија сите граѓани на Општина Прилеп

Ви ја честитам победата, Вам на сите граѓани на општина Прилеп. Заедно ја заокруживме демократската промена на Прилеп и сега

Дознај повеќе

ДИК: Сите неправилности се отстранети, гласањето тече без прекин

Излезеноста до 13 часот според податоците добиени од општинските изборни комисии (ОИК) на територија на РМ изнесува 27,11 проценти. На

Дознај повеќе

ВИДЕО : Навреме и без проблеми се отворени сите гласачки места во Прилеп

Утрово точно во 7 часот навреме беа отворени сите 142 избирачки места во Општина Прилеп. 64.924 граѓани денеска ќе можат

Дознај повеќе