Општина Новаци се збратими со турската општина Караџасу

Општина Новаци потпиша Декларација за збратимување со општина Караџасу од Република Турција, со која двете општини ќе соработуваат во голем

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien