Мегленски : Ме менуваат луѓе кои не дошле на стадион, Победа е клуб без опрема, без доктор и физиотерапевт

Тони Мегленски од денеска повеќе не е тренер на Победа по катастрофалната есенска полусезона, по што клубот е поблиску до

Read more

Управниот одбор на ФК „Победа“ го разреши тренерот Тони Мегленски

Управниот одбор на ФК „Победа“ АД – Прилеп денеска одржа состанок со една точка на дневен ред – „Разгледување на

Read more

Бронзен медал за женската џудо кадетска репрезентација на Македонија на „SERBIA OPEN 2019“

Кадетската репрезентација во машка и женска конкуренција зеде учество на „Србија Опен 2019“. На 21 и 22 ноември се одржа

Read more

10 годишната Фани Јованоска од Крушево „гази“ се пред себе на големиот меѓународен турнир во пинг понг во Шведска

Овие денови, Фани Јованоска од Крушево се бори како лавица во Шведска на многу силен турнир во пинг понг, за

Read more

Педесетина натпреварувачи од 13 земји учествуваат на суперфиналето на Европскиот куп во парагладинг

Прилеп е домаќин на натпреварувачите во суперфиналето од Европскиот куп во параглајдинг за 2019 година, што е воедно и последниот

Read more