Прилепчанецот Александар Стојкоски второ место на „Пирин ултра“ на делницата од 40 км.

Планинскиот тркач, прилепчанецот Александар Стојкоски, денеска го освои второто место на планинската трка „Пирин ултра“ на стазата која е долга

Дознај повеќе

Прилепчанецот Владимир Трпаноски нов претседател на Џудо федерацијата на Македонија

Џудо федерацијата на Република Македонија вчера во Прилеп ја одржа втората Седница на Собранието во рамки на тековната 2019 година. На

Дознај повеќе

ЖФК Деспина Прилеп незапирливи на стартот од новата сезона!

Женскиот фудбалски клуб Деспина Прилеп влезе во одлична серија на почетокот на новата сезона во Првата женска фудбалска лига и

Дознај повеќе

Шесто издание на „Тура преку Слива“ – годинава ќе трае 2 дена, диџеи, забава, дружење, рекреација

Шестото издание на Тура преку Слива оваа година, за прв пат, е дводневен настан во кој се вклучени :  

Дознај повеќе

Тур де Егејска Македонија – нов подвиг на Мојсоски и Мулоски од прилепските „Маркови Точакџии“

Христијан Мојсоски и Кире Мулоски членови на прилепското здружение на велосипедисти „Маркови Точакџии“ за 3 дена помина 500 км. низ

Дознај повеќе

Две велосипедски трки и рекреативна велосипедска тура на 21 септември во Крушево

Во рамки на проектот „Кругот на адреналинот – развој на авантуристички туризам во Крушево“ Општина Крушево на 21 септември организира

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien