Турција нареди апсење на десетици осомничени членови на ФЕТО

Турските власти денеска издадоа наредба да се уапсат вкупно 56 осомничени членови на Фетулахистичката терористичка организација (ФЕТО), објави турската телевизија НТВ.

Read more