Атлетико ги пријави Каталонците во ФИФА за нелегално врбување на Гризман

Откако вчера каталонскиот спортски весник „Ел Мундо Депортиво“ објави дека Барселона започнала преговори со Ентоан Гризман, француската ѕвезда на Атлетико

Дознај повеќе

Стигна и потврда: Претставници на Барселона веќе разговарале со семејството на Гризман

Претставници на шпанскиот гигант Барселона, на чело со претседателот на клубот Бартомеу, се сретнале со семејството на напаѓачот на Атлетико

Дознај повеќе