Тринаесет лица уапсени во Сараево и Коњиц поради злосторства против човештвото

Безбедносните сили на Босна и Херцеговина денеска уапсија 13 лица на подрачјето на Коњиц и Сараево поради злосторства против човештвото.

Read more

БиХ екстрадираа осомничен исламист во САД, се криел во Сараево

Мирсад Кандиќ, еден од најбараните соработници на Исламска држава во светот, вчера од сараевскиот аеродром со специјален авион беше депортиран

Read more