ВМРО-ДПМНЕ се враќа во Собрание да го превенира донесувањето на Законот за јазиците

ВМРО-ДПМНЕ се враќа во собраниските клупи, но само за расправа по однос на Законот за јазиците. Потпретседателот на партијата Митко

Read more

ВМРО-ДПМНЕ: За судиите е најважен политичкиот интерес

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ со соопштение до јавноста обвинува дека судот е најдиректен и најодговорен учесник во се поголемиот раздор и продлабочување

Read more

Мицковски: ВМРО-ДПМНЕ е против промена на уставното име, економијата повторно ќе биде во прв план

Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ  Христијан Мицкоски во своето прво интервју по стапувањето на функцијата претседател на партијата одговараше прилично резервирано

Read more

Мицкоски е новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Доцна попладнево на 16 конгрес на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше избран за трет претседател на партијата. Досегашниот Никола Груевски, заминува

Read more