18 месеци затвор за Грујевски

Една и пол година затвор за поранешниот началник на УБК, Горан Грујевски за незаконско уништување на документацијата за нелегалното прислушување

Read more

Апелацискиот суд во Солун ќе одлучува за екстрадицијата на Грујевски и Бошкоски

Поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и вработениот во УБК,  денеска ќе бидат изведени пред Судот во

Read more

Грчката полиција ги привела Грујевски и Бошкоски во Солун

Грчката полиција постапувајќи по меѓународната потерница ги открила двајцата бегалци обвинети од СЈО Горан Грујевски и Никола Бошкоски во Солун.

Read more