Атлетико ги пријави Каталонците во ФИФА за нелегално врбување на Гризман

Откако вчера каталонскиот спортски весник „Ел Мундо Депортиво“ објави дека Барселона започнала преговори со Ентоан Гризман, француската ѕвезда на Атлетико

Read more

Стигна и потврда: Претставници на Барселона веќе разговарале со семејството на Гризман

Претставници на шпанскиот гигант Барселона, на чело со претседателот на клубот Бартомеу, се сретнале со семејството на напаѓачот на Атлетико

Read more