БиХ екстрадираа осомничен исламист во САД, се криел во Сараево

Мирсад Кандиќ, еден од најбараните соработници на Исламска држава во светот, вчера од сараевскиот аеродром со специјален авион беше депортиран

Read more

Спасовски: Силна логистика за Грујевски и Бошковски

Двајцата контраразузнавачи кои беа уапсени во Грција со лажни бугарски пасоши имале голема логистичка мрежа во Македонија, тврди министерот за

Read more