Вработените во Еурокомпозит го прекинаа штрајкот, постигнат е договор со Владата

Вработените во прилепски Еурокомпозит денеска го прекинаа штрајкот. Доцна синоќа сепак постигнале договор со премиерот Заев кој им ветил дека

Read more

Вработените во Еурокомпозит се сретнаа со Заев, договор нема, продолжуваат со протестот пред Влада

Вработените во државната компанија Еурокомпозит доцна попладнево се сретнаа со премиерот Зоран Заев, но не постигнале договор и најавуваат продолжување

Read more

ВИДЕО – Вработените во Еурокомпозит втор ден со протести пред Влада, а денес протест и пред Општина Прилеп

Вработените во прилепски Еурокомпозит од денеска се повторно во генерален штрајк. Тие веќе два дена се со шатори пред Влада,

Read more

ВИДЕО – Гоце Јагуриноски нов в.д. директор на „Еурокомпозит“, штрајкот ставен во мирување до четврток

Во петокот попладнето управниот одбор на „Еурокомпозит“ го назначил Гоце Јагуриноски за нов в,д, генерален директор кој ќе биде на

Read more

ВИДЕО – Вработените во „Еурокомпозит“ планираат да поднесат колективна оставка

И денеска втор ден вработените во Ерукомпозит го блокираа патот Прилеп-Скопје. Велат дека никој не сака да ги слушне ниту

Read more

ВИДЕО – Вработените во „Еурокомпозит“ повторно го блокираа патот Прилеп-Скопје

Вработените во прилепски „Еурокомпозит“ денеска повторно го блокираа патот Прилеп-Скопје. Биле изреволтирани на изјавата на претставникот на државниот капитал Софија

Read more

ВИДЕО – Вработените во „Еурокомпозит“ најавија нови протести, еден месец се без директор и немаат земено плата

Вработените во прилепски „Еурокомпозит денеска најавија нови протести, бидејќи еден месец работат без директор и немаат земено плата. Последната плата

Read more

ВИДЕО – Генералниот директор на „Еурокомпозит“ си поднесе оставка, штрајкот ставен во мирување

Генералниот директор на „Еурокомпозит“, Александар Кузески, вчера си поднесол неотповиклива оставка, а вработените денеска го ставија штрајкот во мирување. Оставката следува

Read more