Заев: Национален консезус за името, кој ќе биде потврден на референдум

Премиерот Заев денес изјави дека верува дека може да се најде национален консензус во функција на решавање на проблемот со името,

Дознај повеќе

Заев: Божиќ нека ни биде причина за неминлива радост

Премиерот Зоран Заев, по повод верскиот празник Божиќ – Рождество Христово, упати писмо со честитки до Г.Г. Стефан, Архиепископ на

Дознај повеќе

Бошњаковски: Заев ќе учествува на Светскиот економски форум во Давос

Портпаролот на Владата на Република Македонија, Миле Бошњаковски на денешната прес-конференција потврди дека премиерот Зоран Заев ќе учествува на Светскиот економски

Дознај повеќе

Речиси 400 милиони евра за капитални инвестиции во 2018

Премиерот Заев по работната средба со министерот за финансии Драган Тевдовски е оптимистички уверен дека во 2018 ќе имаме рекордна

Дознај повеќе

Заев: Алијансата како млада партија може да се докаже со вицепремиер за реформи

Премиерот Зоран Заев очекува лидерот на Алијанса на Албанците  да го прифати вицепремиерското место за реформи.   „Се надевам дека

Дознај повеќе

Амбасадорот Гарет му врачил писмо на Заев со поддршка од Тереза Меј

Премиерот на Република Македонија претпладнево се сретнал со амбасадорот на Велика Британија во Македонија, Чарлс Гарет, кој на Заев му

Дознај повеќе

Заев: Не сме стигнати до таму да разговараме за нови имиња

Медијаторот на Обединетите нации за името, Метју Нимиц, денеска во Брисел по тригодишна пауза ќе оствари средба со преговарачите на

Дознај повеќе

Заев: Мораме да дејствуваме одлучно и со нула толеранција кон корупцијата

По повод Меѓународниот ден за борба против корупцијата, претседателот на Владата на Република Македонија имаше видео обраќање до граѓаните.  

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien