Јованоски е новиот претседател на Надзорниот одбор на ЗЕЛС

Илија Јованоски, градоначалникот на Општина Прилеп, е новиот претседател на Надзорниот одбор на ЗЕЛС. Вака гласаа членовите на ова тело,

Дознај повеќе

Струја, вода и пристапен пат за 2 месеци во населбата „Три багреми“ во Прилеп

Градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски, денеска оствари средба со министерот за имплементација на националната стратегија за подобрување на состојбата со

Дознај повеќе

Јованоски : До крајот на мојот мандат Прилеп ќе добие нов театар

Градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски, денеска оствари средба со актерите од прилепскиот народен театар со кој што разговараше за повеќе

Дознај повеќе

Во Прилеп одбележан православниот празник Св. Петка – Петковден

Со Божествена литургија, со која чиноначалствуваше Митрополитот Преспанско – Пелагониски Г. Петар, во црквата Св. Петка денеска во Прилеп беше

Дознај повеќе

ВИДЕО : Јованоски ја презеде градоначалничката функција во Прилеп

Денеска новоизбраниот градоначалник Илија Јованоски и новите членови на Советот на Општина Прилеп ги подигнаа своите уверенија. Од ОИК истакнаа

Дознај повеќе

Формиран „Граѓански парламент“ во Општина Прилеп

Новиот градоначалник на Општина Прилеп, Илија Јованоски, денеска најави формирање на т.н. „Граѓански парламент“ во кој ќе членуваат сите граѓански

Дознај повеќе

Илија Јованоски ја презеде функцијата градоначалник на Општина Прилеп

Денеска во просториите на општина Прилеп, Општинската изборна комисија му го додели уверението на новоизбраниот градоначалник на општина Прилеп. Илија

Дознај повеќе

Доделени уверенијата на новоизбраниот градоначалник и членови на Советот на Општина Прилеп

Општинската изборна комисија денеска им ги додели уверенијата на новоизбраниот градоначалник и членови на Советот на Општина Прилеп. Од ОИК

Дознај повеќе

Видео-Јованоски: Победија сите граѓани на Општина Прилеп

Ви ја честитам победата, Вам на сите граѓани на општина Прилеп. Заедно ја заокруживме демократската промена на Прилеп и сега

Дознај повеќе

Видео-Јованоски: Ги заокружуваме промените на локално ниво за живот во Прилеп за сите

Промената во Прилеп ќе ја донесе секој со својот глас. Без разлика дали станува збор за млад или стар, мајка

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien