Русија лансира четири ракети „Топољ“, Мајк Пенс во посета на база со нуклеарно оружје

Кремљ објави дека рускиот претседател Владимир Путин лично го надгледувал лансирањето четири интерконтинентални балистички проектили од типот „Топољ“ способни да

Read more