Столтенберг: Македонија ќе добие покана во НАТО откако ќе го реши спорот со името

НАТО ќе испрати покана на Македонија за членство во Алијансата по заеднички договореното решение за спорот за името во рамки

Дознај повеќе

Кофи: Македонија треба да го искористи позитивниот развој за што поскоро интегрирање во НАТО

Делегација на АРМ предводена од НГШ на АРМ, генерал-потполковник Методија Величковски, во рамки на работната посета на Соединетите Американски Држави

Дознај повеќе

Столтенберг: Членство во НАТО за земјите кои прават напредок, потребен притисок врз С. Кореја

Членството во НАТО е можно за земјите кои прават вистински напредок во реформите и модернизацијата, како што се покажа со

Дознај повеќе

Шекеринска – Бошковиќ: Црна Гора ќе ја промовира Македонија во НАТО

Црна Гора ќе биде најголем промотор на македонските интереси во евроатлантскиот процес, порача денеска министерот за одбрана на Црна Гора

Дознај повеќе

Ердоган го отфрли извинувањето: Турција ќе го преиспита своето членство во НАТО

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган изјави дека целта на скандалот при вежбите на НАТО, наречени „Trident Javelin“, кои се

Дознај повеќе

„Диферњуз“: Македонија на 11-12 јуни 2018 влегува во НАТО, сè е во рацете на Коѕиас и Сириза

Под наслов „ПЈРМ на 11-12 јули 2018 влегува во НАТО, прашањето за името во рацете на Коѕиас и Сириза“, грчкиот

Дознај повеќе

НАТО сака нова база за одбрана на Северен Атлантик од руската морнарица

НАТО би можел да обезбеди нова регионална база за „одбрана“ на Северен Атлантик против зголемената закана од руската воена морнарица,

Дознај повеќе

Ставридис: Македонија ќе биде наредната НАТО членка

Македонија ќе биде наредната членка на НАТО, истакна поранешниот командант на Алијансата Џејмс Ставридис. Тој нагласи дека ова ќе биде

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien