Груевски и Заев денеска на суд : Рочишта за „нарачаните шамари“ во Центар и за „Поткуп“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска треба да седне на обвинителна клупа во Кривичниот суд каде што ќе и се суди

Read more

Повторно одложено судењето за „Шамари во Центар“

Поради немање на услови, односно отсуство на еден од обвинетите, денешното судење за „шамари во Центар“ е одложено. Поради неоправдано

Read more

Груевски: Ќе да ја намалиме невработеноста под 10 % и ќе отвориме нови 150.000 работни места

На Конвенцијата насловена како „Нова Ера“ лидерот на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека нивната визија за наредните 10 години била да ја

Read more

Груевски: Нова ера за Македонија – почнува ново утро, доаѓаат нови победи

Одиме напред, одиме сложно и заеднички, ќе чекориме гордо и достоинствено, во нашето ново утро, кон новите победи, затоа што

Read more

СДСМ : Груевски и ВМРО-ДПМНЕ наместо бесрамно да се сликаат треба да одговараат за криминалите

Ристески, Груевски и  ВМРО-ДПМНЕ зад себе оставаат масовна невработеност, задолжена општина, партизирани институции, уништено здравство и ниту еден реализиран капитален

Read more

ВИДЕО – Груевски: Во Прилеп се отворени 10.000 нови работни места, a Владата странските инвеститори ги гледа како натрапници

  Во Прилеп се отворени над 10.000 нови работни места. Отворањето пак на индустриската зона Прилеп 1 ќе овозможи вкупно

Read more