Москва предупредува за американски „лов“ на Руси по светот

Русија издаде предупредување за своите државјани двапати да размислат пред патување во странство, бидејќи американските служби може да ги уапсат

Read more

„Попјулар Механикс“: Кремљ развива нуклеарно оружје од 100 мегатони

Русија работи на развој на најмоќното нуклеарно оружје производено во последниве половина век со јачина од 100 мегатони, тврди американскиот

Read more

Руски безбедносни сили ликвидираа терористи кои подготвувале напади

Руските безбедносни сили елимираа тројца вооружени екстремисти кои планирале терористички напади во Ставропол, соопштија властите.     Како што пренесува

Read more

Руската Дума забрани пристап на новинари од американски медиуми

Долниот дом на рускиот Парламент, Државната дума денеска им забрани пристап на новинари од американските медиумии, кои се оквалификувани како

Read more