Мекмастер: Трамп ќе се погрижи за Северна Кореја – Северна Кореја: Трамп е луд

Севернокорејскиот Комитет за мирно повторно обединување на Корејскиот Полуостров го нарече американскиот претседател Доналд Трамп „луд“, оценувајќи дека воздухопловните воени

Read more

Бран критики низ целиот свет по новиот севернокорејски ракетен тест

Низа меѓународни реакции пристигнаа по најновиот ракетен тест на Северна Кореја.  САД, ЕУ, НАТО, како и Русија и Кина го

Read more

Пентагон: Копнена инвазија е единствениот начин да се уништи нуклеарната програма на Северна Кореја

Единствениот начин севернокорејската програма за нуклеарно оружје да биде загарантирано уништена е копнена инвазија, изјавува Пентагон во писмо до американски

Read more