ВИДЕО : 50-тина параглајдеристи учествуваа на 5-тиот по ред меѓународен натпревар „Prilep Open 2017“

Педесетина параглајдеристи од Македонија, Бугарија, Албанија и Косово денеска учествуваа на 5-тиот по ред меѓународен натпревар „Prilep Open 2017“ во

Read more

ВИДЕО : Клубот за екстремни спортови „Skyriders“ одбележа 25 години од своето постоење

Со пригодна програма и доделување на плакети на своите соработници и спонзори, клубот за екстремни спортови „Skyriders“ од Прилеп вечерва

Read more

По 5-ти пат викендов во Прилеп ќе се одржи мото крос трката „ Storm Riders“

Клубот за екстрекни спортови „Skyriders“ од Прилеп викендов по 5-ти пат ќе ја организира меѓународната трка насловена како „Storm Riders

Read more