Општина Прилеп: Претходното раководство го остави Прилеп во енормни долгови и со лоша инфраструктура

Општина Прилеп категорично ги демантира тврдењата што денес во јавност ги пласирање ОК на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп. Според Општината, новата

Дознај повеќе

ВИДЕО – Со изложбата на маски започна меѓународниот карневал Прочка 2018

Со изложбата на над 700 маски, кои денеска беа изложени во Домот за култура „Марко Цепенков“, а ги изработија учениците

Дознај повеќе

Велика Британија и САД ја обвинија Русија за компјутерскиот вирус „НотПетја“

Соединетите Американски Држави ја обвинија Русија за ланскиот кибернетички напад наречен „НотПетја“ („NotPetya”), кој во јуни ги оштети компјутерите на

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien