ВИДЕО – СЛАП : Голем дел од лековите извршени со паралелен увоз во Македонија се небезбедни

Лековите извршени со паралелен увоз во Македонија, особено оние наменети најчесто за ретките болести, кои се поефтини од оригиналните се

Дознај повеќе

Инфраструктурни зафати во „Опаленик“ со кои ќе се обезбеди вода за индустриската зона и дел од населените места

Започнаа градежните зафати за проектот за зафаќање на изворите на вода кај индустриската зона „Опаленик“ кај Крушево. Проектот е во

Дознај повеќе

ВИДЕО – Македонската економија во моментов нема да може да издржи ново покачување на минималната плата

Македонската економија во моментов нема да може да издржи ново покачување на минималната плата или пак доколку се случи тоа

Дознај повеќе

ВИДЕО – Анѓушев : Две странски компании се заинтересирани за купување на Еурокомпозит

Веќе имаме две понуди во рамките на Владата од странски инвеститори за превземање на Еурокомпозит и купување, со решавање на

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien