Jавен повик за кандидирање за претседатели и членови на Kомисии при Општинската организација на СДСМ Прилеп

Почитувани граѓани на Општина Прилеп, Согласно одлуката на Извршниот одбор на Општинската организација на СДСМ – Прилеп од 05.12.2018 и

Дознај повеќе

Ставре Јада активно се подготвува за светското јуниорско првенство во биатлон во Словачка

Пред околу 10-тина денови започна новата зимска сезона 2018/2019 за нашиот репрезентативец во нордиско скијање, биатлон и олимпиец, Ставре Јада.

Дознај повеќе

ВИДЕО – Неверојатно – создава уникатни уметнички дела само со пешачење по снегот

Британскиот уметник Симон Бек создава уникатни уметнички дела само со пешачење во снег. Негови единствени алатки се чизмите и компасот.

Дознај повеќе

Прилепскиот театар ја подготвува новата премиера за деца „Авантурите на Пинокио“

Во театарот „Војдан Чернодрински“ во тек се подготовките на претставата за деца „Авантурите на Пинокио“, која по фанатастичната книга од

Дознај повеќе

Промоција на аматерски документарни филмови во град Прилеп

Фото Кино Клубот од Прилеп ве поканува на проекција на краткометражни, аматерски документарни филмови коишто не се прикажани на пошироката

Дознај повеќе