Крушево подготвено за Нова Година, исполнети речиси сите сместувачки капацитети

Крушево е подготвено за Новогодишните и Божиќни празници, а доказ за тоа е исполнетоста на сместувачките капацитети во Крушево.  

Дознај повеќе

Средба на градоначалникот Јованоски со претставници на Францускиот институт и Швајцарската амбасада во Македонија

Вредностите и промоцијата на Француската култура и франкофонијата, беа тема на денешната средба на градоначалникот на Општина Прилеп, Илија Јованоски,

Дознај повеќе

Почна постапката за формирање агенција за квалитетот во високото образование

Владата ја усвои информацијата за почнување на постапката за формирање агенција за квалитетот во високото образование, најдоцна до 20 февруари

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien