Крушевчани Новата 2019 ќе ја пречекаат со Александра Јанева

Македонската пејачка Александра Јанева ќе ја има главната улога на Новогодишната прослава во Крушево. Забавата започнува во 21:00 со загревање

Дознај повеќе

Хуманитарна детска модна ревија во спомен куќа „Тодор Проески“

Во спомен куќата „Тодор Проески“ се одржа детска хуманитарна ревија со изработките на студентите од Технолошко техничкиот факултет од Штип, под

Дознај повеќе

Прилепчанката Ивана Темелкоска победник на натпреварот за фотографија „Вики ја сака храната“

Ивана Темелкоска од Прилеп е победник на годинешниот фотографски натпревар „Вики ја сака храната“, посветен на храната, традиционалните јадења и специјалитети во Македонија и ширум светот,

Дознај повеќе

The Hounds, Нино Величковски, Гоце Чоки и Фортисимо Бенд ќе ги забавуваат прилепчани во Нова Година

Општина Прилеп подготви богата новогодишна програма за претстојните празнични денови.   25-30 декември 2018 година     11:00 / 13:00

Дознај повеќе

ВИДЕО – Ристески : СДСМ прави само гол популизам без никаква работа, најмизерен економски раст, со нула инвестиции

Со кое лице Кирацовски се појавува пред прилепчани, на истото место од каде менторот Заев ја најави двојазичноста низ цела

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien