ВИДЕО – Никогаш да не се повтори – Како гореше Трескавец пред точно 7 години

Пред точно 7 години на денешен ден до темел изгореа конаците манастирот Трескавец. За среќа огнената стихија не ја зафати

Дознај повеќе

ВИДЕО – Тркалезна маса на мрежата на ЛАГ-ови во Битола за зајакнување на соработката меѓу јавниот и граѓанскиот сектор за поголема заштита на животната средина

Сојуз на здруженија за рурален развој Мрежа на ЛАГови од септември 2019 го спроведува проектот „Заедно за заштита на животна

Дознај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ Прилеп : Талевски јавно да се извини , во спротивно ќе следи соодветна тужба

ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп писмено реагираше на прес конференцијата на претседателот на Совет на Општина Прилеп, Миле Талевски на која

Дознај повеќе

ВИДЕО – 7 години откако на 04.02.2013 изгоре Трескавец – и по 7 години нема решение за водоснабдувањето

Денеска се навршуваат 7 години откако на 4 февруари 2013-та до темел изгореа конаците на манастирот Трескавец кај Прилеп. Седум

Дознај повеќе

ВИДЕО – Стерјовска : Само вчера во прилепски Водовод се вработени 17 лица, за 2 години 90 вработени партиски послушници во ова јавно претпријатие

Во надеж дека ќе го избегнат големиот пораз кој им следува на 12 април, расипничката власт на СДСМ деновиве продолжува

Дознај повеќе

Продадени 7 парцели за угостителски објекти на ски терените Станич и една во индустриската зона „Опаленик“ кај Крушево

Со објавата на општина Крушево за отуѓување на градежно земјиште на скијачките терени Станич беа откупени сите седум парцели од

Дознај повеќе

Чулев најави итна истрага за наводното јавно конзумирање на кокаин од страна на прилепски полициски службеник

Одделот за внатрешна контрола на Министерството за внатрешни работи ќе го испитува случајот со полицаецот од Прилеп кој, како што

Дознај повеќе