Ристески : СДС и на овие избори ќе се занимава само со манипулации и политички хајки

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Очигледно дека СДС и на овие избори ќе се занимава со манипулации и политички хајки. Наместо работа, проекти и решавање на проблеми, главниот фокус ќе им бидат монтирани случаи и политичко деградирање. Тоа е нивниот избор, мојот избор се граѓаните и нивните интереси. Ова беше одговорот на градоначалниикот на Прилеп, Марјан Ристески, по поднесувањето на кривичната пријава против него од страна на СДСМ.

 

Ристески нагласи дека судот на граѓаните ќе биде главната порака која ќе биде најдобар демант за сите лаги и манипулации кои ги пласира СДС.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи