Усвоени развојните програми за Прилеп за 2020 – Јованоски најави 4 капитални инвестиции до 2021

На денешната 34 седница на Советот на општина Прилеп на чиј дневен ред се најдоа 27 точки, советниците ги усвоија

Дознај повеќе

ВИДЕО – Витаминка донираше теренско возило за ТППЕ Прилеп

Витаминка за Територијално противпожарната единица во Прилеп донира товарно моторно возило марка Mitsubishi L200 за потребите на прилепската единица. Возилото

Дознај повеќе

При претрес во домот на Ременски пронајдени доверливи документи – таа се правда со безбедносен сертификат

Основното јавно обвинителство (ОЈО) нашло доверливи документи во домот на осомничената пратеничка Фросина Ременски во аферата „Рекет“. Од обвинителството не откриваат

Дознај повеќе

Антикорупциска отвори предмет против Анѓушев – вицепремиерот тврди дека не го прекршил законот

Антикорупциската комисија донесе иницијатива со која од премиерот ќе се бара да поведе постапка против вицепремиерот Кочо Анѓушев за владината

Дознај повеќе

Судските службеници протестираат за повисоки плати – Дескоска бара да реагираат и за застарените предмети

Двочасовна блокада на судовите низ земјава настана кога судските службеници излегоа на протест надвор од судовите. Незадоволни од одлуката додатоци

Дознај повеќе

ВИДЕО – Петреска: За 4.500 денари повисока плата за над 1.000 образовни работници во Прилеп

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев, го исполнува дадениот збор и преку активни мерки ги зголемува платите, стандардот

Дознај повеќе

Преку „Книга за есента“ најмалите од ООУ Добре Јованоски се запознаа со годишното време есен

По повод Месецот на книгата децата од Дневниот престој и II-5 одделение од ООУ Добре Јованоски од Прилеп изработија едукативна

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien