ВИДЕО – Голем пожар на Плетвар, обновен пожарот и кај село Подмол

Голем пожар се појави попладнево, во близина на прилепското село Тројаци, на планиснкиот премин Плетвар. Огнот гори на неколку места.

Дознај повеќе

Покрај македонски, учениците ќе слушаат и интерпретираат песни и од другите националности

Бирото за развој на образованието изготви нови наставни програми по наставниот предмет Музичко образование за шесто, седмо, осмо и деветто

Дознај повеќе

Биро за развој на образованието: Дезинформација е дека химната е отстранета од наставата

Бирото за развој на образованието денеска ги демантира информациите објавени во некои медиуми дека изучувањето и пеењето на химната се

Дознај повеќе

Јовески: Предметите што се во фаза на судење остануваат кај обвинителите од СЈО, бомбите ќе се користат како докази

По преземањето од страна на Републичкото јавно обвинителство, предметите од СЈО ќе се распределат по обвинителства и по обвинители, а

Дознај повеќе

„Стентон градба“ ќе гради инфраструктура во ТИРЗ Прилеп за 652.000 евра

Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони по распишаниот тендер за изградба на сообраќајници и хидротехничка инфраструктура во ТИРЗ Прилеп склучи

Дознај повеќе

ЈП патишта ќе ја мери носивоста на патот Фаришка клисура – Прилеп, апелираат за внимателно возење

Јавно претпријатие за државни патишта денеска од 10 до 17 часот со специјално мерно возило ќе врши мерење на патот 

Дознај повеќе

ВИДЕО – Ѓорѓиоски: Асфалтирањето и реконструкцијата на улиците стана нормално секојдневие

Локалната власт предводена од СДСМ и градоначалникот Јованоски, со забрзано темпо работи на подобрување и уредување на патната инфраструктура во

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien