Три медали за Боксерскиот клуб АС од Прилеп на државното првенство, продолжува борбата за златото

На 19 и 20 октомври во Охрид во спортската сала Билјанини Извори се одржа Државното првенство во бокс во категориите

Дознај повеќе

Првенците на генерацијата 2015-2019 од прилепските средни училишта ја посетија Општина Прилеп

Првенците на генерацијата 2015-2019 од петте средни училишта од општина Прилеп: Николче Мојсоски од СОУ „Ѓорче Петров“, Ана Ѓорѓиоска од

Дознај повеќе

Еднодневна екскурзија за најдобрите 150 ученици од Прилеп

Како награда за постигнатите резултати во минатата учебна година, за 150 ученици од прилепските основни и средни училишта, Општина Прилеп

Дознај повеќе

Шпанија ги преместува посмртните останки на диктаторот Франко, во иднина нема да го слават

Шпанската Влада соопшти дека в четврток ќе ги ексхумира посмртните останки на некогашниот воен диктатор, генералот Франциско Франко од големиот мавзолеј

Дознај повеќе

Вонредна состојба во Чиле: 10 загинати и огромна материјална штета во безредијата

Десет лица го загубија животот во безредијата и демонстрациите во Чиле, кои настанаа поради високите трошоци на живот и нееднаквоста

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien