МЗШВ го поништи огласот за вработување на советник на дополнителен заменик министер

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство го поништи огласот за работната позиција советник на дополнителен заменик-министер. Од Министерството велат дека

Дознај повеќе

ВИДЕО: Со велосипед постигна брзина од 280 км/час и постави нов светски рекорд

Британецот Нил Кемпбел на аеродромската писта во британскиот град Елвингрон, северен Јоркшир, постави нов брзински светски рекорд со велосипед, постигнувајќи

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien