ВИДЕО : Најдоброто објаснување ever : Машки vs Женски мозок

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Типов е цар, се вика Марк Гунгор и во САД е еден од попознатите брачни експерти. Тој го дава досега најдоброто објаснување за разликите помеѓу тоа како функционираат машкиот и женскиот мозок.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи