Баткава тропа побрзо од вашата интернет конекција

Уличен изведувач, а воедно и екстремно талентиран тапанар тропа на пластични кофи. Крајот е задолжителен!   Не е дозволено преземање

Дознај повеќе

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : Заев ги излажа вработените во „Еурокомпозит“, агонијата и понатаму продолжува

Aгонијата во Еурокомпозит продолжува! Начинот на функционирање на фирмата и третирањето на вработените се повеќе личи на робовладетелство! Штрајкот  не

Дознај повеќе

Шпанската полиција ги затвора гласачките места во Каталонија

Шпанската полиција ги затвори училиштата кои беа планирани да служат како гласачки места и ја окупира базата за комуникации на

Дознај повеќе

ВИДЕО – ЗАЕВ : Најавуваме нова пракса на функционирање на Општините

Премиерот на Р. Македонија и лидер на СДСМ, Зоран Заев, заедно со кандидатот за градоначалниик на оваа партија за Општина

Дознај повеќе

„Метаморфоза на синестетичкиот ракурс“

Синоќа во Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп се одржа изложба на уметникот Јордан Ефремов, насловена  како „Метаморфоза на

Дознај повеќе

ВИДЕО – РИСТЕСКИ : Пазарот во Прилеп ќе произведува електрична енегија и ќе добие нов и европски лик

Кандидатот за градоначалник за Прилеп на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Марјан Ристески, на денешната прес конференција истакна дека во иднина се

Дознај повеќе

МПЦ-ОА одбележува 50-години од автокефалноста

Денеска по повод христијанскиот празник „Св.Маченички Вера, Надеж и Љубов“ во катедралниот храм „Света Софија“ во Охрид се служеше света архиерејска

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien