ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : Заев ги излажа вработените во „Еурокомпозит“, агонијата и понатаму продолжува

Aгонијата во Еурокомпозит продолжува! Начинот на функционирање на фирмата и третирањето на вработените се повеќе личи на робовладетелство! Штрајкот  не

Read more

Шпанската полиција ги затвора гласачките места во Каталонија

Шпанската полиција ги затвори училиштата кои беа планирани да служат како гласачки места и ја окупира базата за комуникации на

Read more

ВИДЕО – ЗАЕВ : Најавуваме нова пракса на функционирање на Општините

Премиерот на Р. Македонија и лидер на СДСМ, Зоран Заев, заедно со кандидатот за градоначалниик на оваа партија за Општина

Read more

ВИДЕО – РИСТЕСКИ : Пазарот во Прилеп ќе произведува електрична енегија и ќе добие нов и европски лик

Кандидатот за градоначалник за Прилеп на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Марјан Ристески, на денешната прес конференција истакна дека во иднина се

Read more

МПЦ-ОА одбележува 50-години од автокефалноста

Денеска по повод христијанскиот празник „Св.Маченички Вера, Надеж и Љубов“ во катедралниот храм „Света Софија“ во Охрид се служеше света архиерејска

Read more